PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571188}

Kolonia

The Colony
5,2 18 498
ocen
5,2 10 1 18498
Kolonia
powrót do forum filmu Kolonia

Postapokaliptyczna wizja świata, wszystko pod lodem, garstka ostatnich ludzi na ziemi. Brzmi jak
pomysł na film o sporym potencjale. Czy został wykorzystany? W żadnym bądź razie.
Nie ma tutaj zaskakującej, przemyślanej fabuły ani też postaci, które z czasem staną się kultowe.
Jest za to dużo szybkiej akcji i zwykłej rzeźni.

Gdybym skończył pisać w tym momencie, film nie zasługiwałby więcej niż 2/10. Nie jest jednak
tak źle. Przyznam, że bardzo wczułem się w akcję i cały film utrzymywał mnie w napięciu. Jeżeli
podejdziemy do niego jak do prostego, momentami wręcz banalnego thrillera ze sporą ilością
krwi to wcale nie będziemy rozczarowani.

Ostatecznie daję 6/10, bo choć wizja świata skutego lodem nie została najlepiej wykorzystana a
o filmie zapomnę bardzo szybko, to jednak spędzony z nim czas był całkiem emocjonujący.

ocenił(a) film na 4
scope66

Emocje, owszem, były, ale tak do sceny wysadzenia mostu...no, dobra, w sumie do przybycia dzikich, kiedy próbowali dostać się do środka tej ich Kolonii7. Potem to po prostu poracha :/ Jeszcze tak nie miałam, że z oceny 7, którą zamierzałam wystawić tej produkcji, zrobiła się marna czwóra. Sieczka, bezsensowna masakra i rzeź! I po co? Bo to już nie był nawet kanibalizm, tylko jakaś totalna "zabawa" w zabijanie dla przyjemności. Nie, żeby przeżyć, tylko zabijanie dla samego zabijania. Durne to to, jak nie wiem co. Nawet kobiet nie brali, żeby przedłużyć gatunek, a "mięsa" mieli sporo "u siebie", więc ta zabawa w zombiaków bardzo, widać, im się spodobała. Może w natłoku wszechogarniającej bieli zapragnęli nieco koloru, a czerwony, jak wiadomo, działa pobudzająco ;) Idę w to, że ichnią kolonię tworzyli sami ciężcy mordercy i zwyrodnialcy... Ech, szkoda słów. Bardzo zawiódł mnie ten film...

ocenił(a) film na 7
scope66

Co to za argument, że "nie ma postaci, które z czasem staną się kultowe"?

Nie każdy film post-apo musi mieć swojego Snake'a Plisskena.

Tu było naprawdę nieźle: aktorstwo, fabuła, realia post-apo, efekty, logika postępowania postaci - to wszystko jest tu powyżej średniej w tego typu filmach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones