PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757781}

Po katastrofie

Aftermath
5,7 5 466
ocen
5,7 10 1 5466
Po katastrofie
powrót do forum filmu Po katastrofie

Fabuła Aftermath opowiada historię dwóch nieznajomych, których życie zostało ze sobą powiązane przez tragiczną katastrofę lotniczą. Jest to historia poczucia winy i zemsty, która rozgrywa się po tym, jak błąd kontrolera ruchu lotniczego (Scoot McNairy) doprowadził do katastrofy, w której zginęła żona i córka mężczyzny pracującego jako brygadzista na budowie (Arnold Schwarzenegger).

ocenił(a) film na 8
malolmalol

Mam dla Ciebie pewna ciekawostke. Zarys fabularny filmu zostal zaczerpniety z historii ktora wydarzyla sie naprawde w 2002 roku.1 lipca 2002 roku na pograniczu miast Szwajcarii i Niemiec - w Überlingen, w powietrzu nad Jeziorem Bodeńskim doszło do zderzenia dwóch samolotów: Tupolewa Tu-154 Bashkirian Airlines (RA-85816) 2937 oraz Boeinga 757 DHL (A9C-DHL) 611.

Do katastrofy doszło przez kilka nieprzewidywalnych działań wynikających z problemów technicznych, błędów kontrolera i pilotów.

Agencja organizująca wakacje dla dzieci z Ufy pomyliła lotniska, więc dzieci nie poleciały do Barcelony planowanym, rejsowym lotem. Dopiero dwa dni później wyczarterowano dla nich samolot zastępczy. Z tego powodu, na pokładzie Tu-154M poza załogą, 45 dziećmi, kilkoma ich opiekunami oraz matką z córką (zabrane przy okazji) nie znajdował się nikt więcej. Odcięto prąd w centrum lotów w Zurichu, więc kontrolerzy nie mogli komunikować się ze sobą.

Lecący Tu-154 usłyszał od systemu antykolizyjnego TCAS sygnały TRAFFIC. Kontroler kazał Tupolewowi zniżać (do FL350) ze względu na ruch kolizyjny z B757. Gdy zniżyli, nagle wiadomość zmieniła się na CLIMB. Kapitan nie wiedział, co ma robić. Wolał słuchać kontrolera niż TCAS, nie wiedząc, że system antykolizyjny na B757 właśnie im mówił DESCENT - kazał zniżać. Oba samoloty zniżały, pędząc prosto na siebie.

W końcu samoloty się dostrzegły, ale było za późno. Ogon samolotu DHL rozerwał na kilka części Tupolewa. Piloci na Tupolewie szybko stracili przytomność i większość pasażerów wypadła z samolotu lub zginęła na wskutek dekompresji. Dwójka pilotów na B757 DHL walczyła przez 2 minuty. W końcu maszyna rozbiła się 4 km dalej. Zginęło 71 osób (w tym 46 dzieci). Nikt nie przeżył.

CIEKAWOSTKA:
Dwa lata później, Виталий Калоев (Witalij Kałojew), który stracił w wypadku żonę i dzieci, zechciał pomścić rodzinę. Udał się do domu kontrolera Petera Nielsena i zamordował go.

malolmalol

Opisu jeszcze nie dodali. Nawet plakatu nie ma tyle czasu po premierze...

malolmalol

Tak, na pulsie leciała taka seria :
Katastrofy w przestworzach i to co pisał punisher to pasuje.
Oglądam pierwszy raz ten film, jestem w połowie transmisji (mamy już 2020 r)

Jakieś pół roku temu widziałem jeden z odcinków Katastrofy w Przestworzach , które oglądam gdy tylko mam okazję.
Gdy przeczytałem opis filmu od razu wydało mi się znajome.

Jak ktoś chce to jest to :
"Katastrofa w przestworzach" seria II odcinek 6:
Kolizja (Deadly Crossroads/Mid-Air Collision/A Father’s Revenge) Katastrofa lotnicza nad Überlingen Tupolev Tu-154M
Boeing 757-200 1 lipca 2002 (te dane skopiowałem z wikipedii, gdyż z pamięci bym nie podał nazw samolotów)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones