PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119971}
7,4 13 397
ocen
7,4 10 1 13397
7,0 4
oceny krytyków
Transamerica
powrót do forum filmu Transamerica

Film widziałam już jakiś czas temu i wywarł na mnie ogromne wrażenie, oczywiście w 100%
pozytywne, a perfekcyjnym jego uzupełnieniem była piosenka Dolly Parton, której po jego
obejrzeniu słuchałam niemal bez przerwy. Myślę, że zarówno film, jak i piosenka będą
pozycjami, do których chętnie jeszcze wrócę. Film pewnie spodoba się tylko tym, którzy nie
boją się poszerzenia horyzontów i porzucenia schematów. Ale polecam oczywiście każdemu
:).
Miałabym tylko jedną uwagę, bo za pierwszym razem nie widziałam początku (mam niestety lub
stety tendencję do omijania początków) i nie miałam pojęcia, że Bree nie jest anatomicznie
kobietą, to dopiero "wyszło w praniu" i wtedy film podobał mi się znacznie bardziej, niż za
drugim, kiedy od początku znałam prawdę. Wydaje mi się, że byłoby ciekawiej, gdyby nie
wszystko było od razu jasne. No ale to tylko moje zdanie.

Debbi

Jesteś prawie jak ja, tylko, że na odwrót, bo ja jak nawet ominę minutę filmu to już go nie oglądam, bo "nie wiem o co chodzi i film jest bez sensu" xD A polecasz jeszcze jakieś filmy o podobnym klimacie?

ocenił(a) film na 9
Madream

Haha, ja zwykle mam nadzieję, że dam radę załapać w trakcie akcji o co chodzi, a początki mnie zwykle nudzą, ale parę razy takie myślenie mnie wywiodło w pole :D. I zdarzało się, że oglądałam już jakiś film 5 razy, a dopiero za 6 razem z początkiem i zawsze takie zdziwienie "to się tak zaczynało?!" xd.
W podobnym klimacie widziałam już jakiś czas temu "Śniadanie na Plutonie" i bardzo przypadło mi do gustu, na pewno jeszcze zobaczę. A ostatnio oglądając na youtubie "Transamericę" trafiłam na "Modlitwy za Bobbiego" (też są na youtubie), ale niestety obejrzałam tylko pół godziny. Myślę, że jeszcze dokończę, bo film wydawał się ciekawy, chociaż tematyka nieco inna, no ale jednak zbliżona :).

Debbi

Dzięki, sprawdzę.

Debbi

A mnie się zdarzyło, skończyć oglądanie filmu w połowie, ze świadomością, że to koniec (film był dwuczęściowy), byłem zachwycony tak nieszablonowym i tajemniczym, zakończeniem. To było "Langoliery" wg Kinga.
Nigdy nie obejrzałem drugiej części.

Debbi

No, świetnie wprost! Genialne!
Doradzasz, aby film obejrzeć traktując początek jako spoiler i pominąć go, czyli z nieświadomością, że Bree jest anatomicznie mężczyzną, po czym walisz ten spoiler prosto z mostu.
Ha ha ha.
Ręce opadają.

ocenił(a) film na 9
Leszy2

Oznaczyłam swój komentarz jako spoiler więc o co chodzi?

Debbi

W sumie racja. Zwracam honor i przepraszam.
Chociaż ja bym taka uwagę mocniej obwarował.
Z drugiej strony, to wydaje mi się, że tylko osoby trafiające na ten film przypadkowo, mogłyby nie wiedzieć w czym rzecz.
Czy tak było w Twoim przypadku?

ocenił(a) film na 9
Leszy2

Ok, nie ma sprawy.
Dokładnie tak było, natrafiłam na ten film zupełnym przypadkiem kiedyś na Zone Europa i od razu się wciągnęłam. No i spodobał mi się na tyle, że potem obejrzałam go jeszcze dwa razy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones